Barborka Dvořáková

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!

Barborka Dvořáková

Chtěla bych být designérka, ale moc to nevidím

Barborka je jednovaječné dvojče Natálky a narodila se předčasně. U Barborky se žádné problémy jako u Natálky nepozorovali, ale jelikož se léčí s artritidou a dochází na revmatologii, bylo nutné udělat vyšetření očí. Jaké bylo naše překvapení, když se i u Barborky zjistilo, že má také uveitidu. I když si Barborka žádné kapky nekape je stále pod dohledem lékařů uveální ambulance. Velice ráda ve volném čase zpívá a hraje na kytaru. Jezdí na kole a ráda maluje.

Nadační fond Sudička, Chci podpořit, Potřebujete pomoc, Nadační fond Sudička, Uveitida, Lukáš Lagmajer Felix Slováček pomáhá dětem v Nadačním fondu Sudička bojovat s očním onemocněním uveitida Jaký je život s očním onemocněním uveitida?