VIDĚLI JSME RADOST!

Uveitida se bohužel může objevit i u malých dětí. Proto jsme společně se Sudičkami vyrazili do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, abychom navštívili oční uveální ambulanci a udělali radost dětským pacientům.

Když se nám ozvala jednatelka firmy Yoo Toys, paní Martina Lišková, že by ráda věnovala hračky do dětské ambulance, měli jsme všichni velkou radost, protože víme, že vyšetření jsou někdy zdlouhavá a našim malým pacientům je přeci jen dlouhá chvíle. Předání se zúčastnily naše Sudičky Vica Kerekes a Irena Máchová společně s ředitelkou Nadačního fondu Sudička Hanou Ulmanovou a členem správní rady Martinem France. Pacientky Adélka a Klárka ukázaly, že jsou statečnými pacientkami a my doufáme, že jsme je naší návštěvou potěšili, tak jako ony nás svým úsměvem.  Nemohly samozřejmě chybět lékařky uveální ambulance Doc. MUDr. Jarmila Heissigerová a MUDr. Michaela Brichová.

Firma Yoo Toys s.r.o. je česká společnost, která byla založena v roce 2011.
Zabývá se dovozem vzdělávacích hraček a potřeb pro děti do České a Slovenské republiky. Každým rokem přivádí na trh nové značky. Mezi ty nejznámější patří Yookidoo, ZAZU, Fiesta Crafts, Adora, Bieserie, Nicko a další, které naleznete na www.yookidoo.cz

 

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!