Sudička koupila přístroj Tonometr

Čtvrtého prosince se před oční klinikou ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí sešli společně se zakladatelkou a ředitelkou Nadačního fondu Sudička Hanou Ulmanovou všichni, kteří dlouhodobě pomáhají Nadačnímu fondu Sudička.  Herečky Vlastina Svátková, Irena Máchová a herci Tomáš Dastlík, Jan Kříž a Martin France si udělali čas, aby předali Mikulášskou nadílku, kterou pro pacienty věnoval internetový e-shop Kosik.cz a tím udělal radost nejen lékařům, ale hlavně dětským pacientům na odděleních.

Hlavním a důležitým dárkem, který Hana Ulmanová společně s umělci předala do rukou Prof. MUDr. Jarmile Heissigerové – přednostce oční kliniky byl přístroj Tonometr, který Sudička koupila za částku téměř 142. 000,-

Tonometr, bude sloužit k měření očního tlaku především u dětských pacientů, kde dochází k bezbolestnému a rychlému měření.  Oko se neznecitlivuje a je to tedy metoda rychlá a bezbolestná. Tonometr bude určen především dětským pacientů a novorozeňatům. Lékaři budou přístroj používat i v rámci konsilií na dětských novorozeneckých klinikách, kam specialisté chodí na konzultace k nedonošeným dětem.

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!