Splnili jsme sen

Jedním z cílů Nadačního fondu Sudička je sdílet příběhy pacientů a plnit jim jejich sny a přání. Máme velkou radost, že naše pacientka Klárka nám napsala svůj příběh a že jsme jí mohli splnit její velké přání. Přála si totiž prožít víkend v Praze se svojí rodinou a setkat se s hercem a zpěvákem Davidem Gránským.

Protože je Klárka z Uherského Brodu a do Prahy jezdí rodina hlavně na uveální ambulanci, pobyt v našem hlavním městě byl zcela odlišný a plný překvapení. Na pomezí historické Malé strany a Prahy 5 jsme ubytovali Klárku společně s maminkou a sestrou v rodinném Hotelu Julian, jehož dominantou je střešní terasa s výhledem na Pražský hrad. Přivítala nás majitelka hotelu paní Lenka Veselá, která poskytla ubytování našim hostům v rámci našeho projektu „Splňte si svůj sen“ a malým slečnám připravila spolu se svým týmem nejedno překvapení.

Samozřejmě jsme nemohli opomenout velké přání Klárky setkat se s Davidem Gránským. Sudička proto oslovila produkci muzikálu „Ať žijí duchové“ s prosbou takové setkání uskutečnit. Klárka byla hodně nervózní, ale ukázalo se, že David je velký gentleman a nejen, že se Klárce věnoval, ale dokonce ji provedl zákulisím muzikálu. Jsme moc rádi, že jsme u toho mohli být, protože udělat radost druhým a přiblížit je k jejich snu přece stojí za to.

Možná za sebou nemáte lehké období tak jako Klárka, možná znáte někoho, o kom víte, že je motivací pro druhé. Napište nám jeho příběh, protože nikdy není pozdě splnit si svůj sen.

Velké poděkování patří paní Lence Veselé a celému týmu Hotelu Julian. Dále produkci muzikálu Ať žijí duchové – paní Natálii Bezděkové, Pavlíně Kadlecové a Davidovi Gránskému. Bez Vás bychom nemohli splnit sen, a proto děkujeme za vaši ochotu a vstřícnost.

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!