Našla jsem Sudičky

Když jsem začala přemýšlet o tom, že oslovím tři ženy jako naše dobré Sudičky, měla jsem celkem jasno o té první. Irena Máchová – herečka, kamarádka, se kterou jsem se setkala při naší společné spolupráci v muzikálu. Jak to tak bývá, pracovní povinnosti Vám někdy nedovolí se vidět intenzivně, ale o to vzácnější je to setkání po delší době, když víte, že si máte stále co říct. Irena nejen, že na mou nabídku kývla, ale jak sama řekla: „Hani, ale já chci taky něco dělat, budeme pomáhat, viď?“

Říká se, že nic není náhoda a já jsem tomu opravdu začala věřit. Seděla jsem u kadeřníka a četla si časopis, kde byl rozhovor s Vicou Kerekes. Když jsem ho dočetla, nejen, že jsem měla husí kůži, ale celkem jsem nevnímala okolí. Cítila jsem zvláštní sílu toho okamžiku a věděla jsem, že to je přesně ta Sudička, kterou hledám. Napsala jsem email, vysvětlila můj záměr, počkala si půl roku na setkání s Vicou a ona nakonec kývla.

Třetí Sudičku Vlastinu Svátkovou jsem viděla jednoho večera v dokumentu České televize. Její vyprávění mě naprosto pohltilo a já jsem zase měla ten zvláštní pocit, že se snad známe hrozně dlouho. Ještě ten večer jsem se odhodlala Vlastině napsat zprávu a světe div se i ona se rozhodla do toho se mnou jít.  Dala jsem na svůj instinkt a vzniklo krásné spojení, krásných žen.

Dámy moc děkuji za Vaše odhodlání, za vaši důvěru!

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!