Sudička získala grant Tesca!

Ve 4. kole grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme, obdržel Nadační fond Tesco 571 žádostí, jejichž kvalitu a přínos hodnotil nezávislý partner a odborný garant programu NROS (Nadace pro rozvoj občanské společnosti).

Projekt Nadačního fondu Sudička hodnotitelé zařadili mezi tři nejlepší projekty v námi zvolené oblasti.

Od 7. května do 4. června měli zákazníci Tesco možnost hlasovat pro náš projekt v prodejně Tesco, v pražských Leťňanech. Při každém nákupu zákazníci obdrželi žeton, který následně použili k hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních u pokladní zóny.

Nejvyšší možný grant 30.000 Kč nám pomohli získat návštěvníci Tesca, které oslovila naše činnost. Sudička tak může za získané peníze koupit přístroj, který bude sloužit ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, konkrétně oční uveální ambulanci. Ze srdce děkujeme všem, kteří se rozhodli nás podpořit! Moc si toho vážíme!

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!