To jsme MY

O založení Nadačního fondu jsem v minulosti moc neuvažovala, nicméně mě kolegové na jaře roku 2016 přiměli o tom přemýšlet a já si nakonec po zkušenostech v neziskovkách řekla, proč NE! Nadační fond Sudička oficiálně vznikl 26. 4. 2016 zapsáním do Nadačního rejstříku vedeného u městského soudu v Praze.

Když jsme plánovali celkovou koncepci nadačního fondu, bylo desátého května a začínalo krásné léto. Dovolte, abychom vám představili členy Nadačního fondu Sudička. Zakladatelkou a ředitelkou je Hana Ulmanová. Předsedou správní rady je pan Jan Krůta – spisovatel a textař, členem správní rady je Martin France – producent a majitel agentury Martin Production, členkou správní rady Kristýna Ulmanová – studentka Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V dozorčí radě je paní Kateřina Laštovková, ing. Karel Med a ing. Petr Hořák.

Děkuji všem, kteří se rozhodli společně se mnou do toho jít a těším se na spolupráci se všemi, kteří fandí neziskovému sektoru a rádi pomáhají druhým.

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!