Benefiční koncert se blíží

Zveme Vás na 4. ročník benefičního koncertu Otevřenými dveřmi pro Sudičku. Každoročně se těšíme a děkujeme, že máme stálice hudebního nebe, které neváhají vystupovat bez nároku na honorář a tak pomoci dobré věci.
V minulých letech jsme tak pomohli specializované ambulanci nakoupit přístroje a vybavení v hodnotě bezmála dva miliony korun. Staráme se hlavně o to, aby pacient měl možnosti moderní léčby a lékaři mohli včas a s maximální přesností detekovat záněty a tím nasadit včasnou léčbu. Aby se měl pacient kam obrátit, když má pocit, že je na to sám.  Oční onemocnění –  Uveitida je totiž zrak ohrožující onemocnění.  Přijďte, věříme, že se budete bavit.
Výtěžek z koncertu půjde na nákup přístroje (na měření očního tlaku) na dětské oční oddělení.

Přístroj umožňuje měření nitroočního tlaku pacienta v pozici ve stoje, v sedě, polosedě či v leže. Měření probíhá pomocí speciální sondičky bez nutnosti anestezie s vysokou přesností s vysokým komfortem pro pacienta a obsluhu.

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!