Adam Mišík splnil sen

Osud Adélky Štáhlové Sudička sleduje skoro dva roky. Je to veselá, energická, mladá slečna, která se umí smát a v její přítomnosti opravdu nemáte pocit, že by měla nějaký zdravotní problém. Proto jsme se rozhodli splnit Adélce sen, který si přála hodně dlouho. Pečlivě sledovala všechny díly pořadu Stardance. A přiznejme si, kdo by nechtěl na vlastní oči vidět jak hvězdy tančí. Proto jsme oslovili Adama Mišíka, který byl účastníkem Stardance, aby Adélce umožnil být při natáčení takového pořadu. Adam se tohoto úkolu ujal velmi zodpovědně a Adélka si dokonce mohla vyzkoušet roli porotkyně. Byl to silný zážitek pro nás pro všechny a my moc děkujeme Adamovi za jeho ochotu a vstřícnost.  A co vy, jaké máte sny?

Co je Flare meter?

Flare meter je přístroj na přesnější určení stupně nitroočního zánětu. Hodnotí se jím zánětlivé zkalení tekutiny v přední komoře oka. Přistroj hodnotí toto zkalení výrazně přesněji než lékař
při mikroskopickém vyšetření.

Proč je pro nás Flare meter tak důležitý?

Díky přístroji lze zachytit i jemné změny, které jsou důležité při posouzení aktivity zánětu a např. i účinnosti léčby. Flare meter se používá především u chronických zánětů duhovky a zvlášť výhodný je při sledování aktivity přední uveitidy u dětských pacientů.

Pomozte nám získat finanční prostředky pro pořízení Flare meteru. Budeme vděčni za Vaši pomoc!